Duyurular

...

2020-2021 Akademik Yılı Öğrenim Hareketliliği Asil- Yedek Listesi

2020-2021 Akademik Yılı Öğrenim Hareketliliği Asil- Yedek Listesi

Sevgili öğrenciler,

Sizlerin de başvurup, yabancı dil sınavlarını belirlenen limitlere göre sınavı geçtiğiniz ve bölüm koordinatörleriniz tarafından yerleştirmelerinizin yapıldığı ; bu yıl seçilen ve 2021-2022 akademik yılında gidecek öğrenciler; 2020 projesinden hibelendirilecektir. 2020-2021 Akademik yılında öğrenim hareketliliğinden gidecek öğrencilerimizin asil-yedek listesi aşağıda yer almaktadır.

“Asil oldunuz” demek hibeli yararlanacaksınız demek anlamındadır. Yedek aday aday öğrenci ise; bölümünde Erasmus notuna (Yabancı dil notu+GNO= Erasmus Notu) göre yapılan sıralamalardaki herhangi bir öğrencinin vazgeçmesi halinde, gene Erasmus notuna göre sırasıyla yedek öğrenciler asil öğrenci statüsüne geçecektir. Ayrıca; bölüm dışında az öğrencisi olup yerine yerleşecek öğrencisi kalmayan bölümlerin hibeleri de diğer bölümlere sıralamalar dikkate alınarak dağıtılacak ve güncel listeler web sayfamızda ilan edilecektir. Yedek aday adayı öğrencilikten asil öğrenciliğe çıkan öğrencinin başvuru esnasında bize bildirdiği e-postasına ve ilgili bölüm koordinatörüne birimimizden bilgilendirme e-postası da gönderilecektir. Bu yüzden web sayfamızı düzenli kontrol ediniz ve başvuru esnasında bildirdiğiniz e-postalarınızı düzenli kontrol ediniz. Çünkü; yerleştirildiğiniz okullar da resmi işlemler için bildirdiğiniz e-posta adresleriniz üzerinden sizlerle iletişim kuracaklardır.

Hiçbir öğrenci için ilk aşamada 1 yıllık Erasmus dönemine onay verilmemektedir. Öncelik tamamen yedek aday adayı öğrencilerin asil olmasıdır. Dönem uzatabilmenin temel 4 koşulu vardır. Ama en önemli koşul ; karşı okullar ile Çukurova Üniversitesinin arasındaki mevcut ikili anlaşmanın 1. Ve 2. Dönem tüm öğrencilerin eğitim görmesini sağlayacak toplam süreyi kapsamasıdır. Dolayısıyla kendi parasıyla kalmak isteyen öğrenciler için en önemli koşuldur.

Listelerde vazgeçeceği kesin olarak bildirilen ama resmi vazgeçme dilekçesini ısrarlı hatırlatmalara rağmen vermeyen öğrenciler de düzenli olarak telefon ile aranıyor ve e-posta ile hatırlatılıyor. Bu dilekçeler olmadan sistemden silinmesi yasal değildir. Diğer öğrencilerin asil olmasına engel olmaktadırlar. Gitmeyeceği kesin olan öğrenciler, 2020  Erasmus öğrenim projesinden vazgeçme dilekçesi vererek 2021 proje başvurusu açıldığı zaman başvurularını puan kesintisi olmadan yapabilirler. Aksi takdirde seneye açılacak başvuruda bu öğrencilerin Erasmus puanından 10 puan kesintisi gerçekleştirilecektir.

Ek hibe talebinde bulunduk. Bu talebin ne kadarı onaylanır bilmiyoruz. Türkiye deki 200 e yakın üniversiteden, çeşitli yasal süreçlerden geçilerek, talepler toplanıyor. Tüm Türkiye de aynı anda resmi yazı ile kurumlara bildiriliyor. Miktar belli olunca; bir süre, hesaplama için işlemler yapacağız ve sonuçları web sayfamızdan ilan edeceğiz.

Dışilişkiler web sayfamızda Erasmus/Öğrenim kısmında öğrencinin ve koordinatörün yol haritası ve dokumanlar-formlar kısmında ise gitmeden önce ve döndükten sonra yapılacaklar, geçen senenin oryantasyon sunumu ve öğrencilerin imzaladığı taahhütname yer almaktadır. Öncelikle asil olmuş öğrencilerin taahhütnameleri doldurup, imzalayarak ofisimize e-posta yoluyla ulaştırmaları zorunludur.

Dışilişkiler birimi de tüm devlet daireleri gibi dönüşümlü ve saat 10.00-16.00 arasında çalışıyor. İşlemlerinizi telefon ve/veya özellikle e-mail adresleri üzerinden gerçekleştirmeniz pandemiden dolayı daha uygundur. Ayrıca; ofise gelmeniz gereken durumlar için web sayfamızda bulunan randevu sisteminden randevu alarak gelmeniz zorunludur. (Telefon ve/veya e-posta üzerinden randevu alınmamaktadır.) Randevu sistemi aynı gün için randevu vermez. Bir gün önceden bir gün sonrası için mesai saatleri dahilinde randevu alabilirsiniz. Randevu saatinde ofisimize geldiğinizde girişteki bankodaki zili kullanmanız gerekmektedir.

Sağlıklı ve güzel günler, iyi çalışmalar.

Müge ERGİN

 

BÖLÜMLER BAZINDA ASİL YEDEK LİSTESİ

Alman Dili Eğitimi için tıklayınız.

Antrenörlük Eğitimi için tıklayınız. 

Bahçe Bitkileri Bölümü için tıklayınız.

Beden Eğitimi Öğretmenliği için tıklayınız.

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü için tıklayınız.

Bitki Koruma Bölümü için tıklayınız.

Biyoloji Bölümü için tıklayınız.

Biyoteknoloji için tıklayınız.

Ceyhan Makina Mühendisliği için tıklayınız.

Ceyhan Veteriner Fakültesi için tıklayınız.

Çevre Mühendisliği için tıklayınız.

Ebelik için tıklayınız.

Eczacılık için tıklayınız.

Ekonometri Bölümü için tıklayınız.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği için tıklayınız.

Endüstri Mühendisliği için tıklayınız.

Gazetecilik Bölümü için tıklayınız.

Gıda Mühendisliği için tıklayınız.

Grafik Bölümü için tıklayınız.

Hemşirelik için tıklayınız.

Hukuk Fakültesi için tıklayınız.

İç Mimarlık için tıklayınız.

İktisat Bölümü için tıklayınız.

İlahiyat Fakültesi için tıklayınız.

İletişim Bilimleri Bölümü için tıklayınız.

İngiliz Dili Eğitimi için tıklayınız.

İnşaat Mühendisliği için tıklayınız.

İstatistik Bölümü için tıklayınız.

İşletme Bölümü için tıklayınız.

Jeoloji Mühendisliği için tıklayınız.

Konservatuvar için tıklayınız.

Kozan İşletme Fakültesi için tıklayınız.

Makine Mühendisliği için tıklayınız.

Matematik Bölümü için tıklayınız.

Mimarlık Bölümü için tıklayınız.

Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü için tıklayınız.

Otomotiv Mühendisliği için tıklayınız.

PDR Bölümü için tıklayınız.

Peyzaj Mimarlığı Bölümü için tıklayınız.

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü için tıklayınız.

Sınıf Öğretmenliği Bölümü için tıklayınız.

Spor Yöneticiliği Bölümü için tıklayınız.

Tarım Ekonomisi Bölümü için tıklayınız.

Tarım Makinaları Bölümü  için tıklayınız.

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü için tıklayınız.

Tarla Bitkileri Bölümü  için tıklayınız.

Tekstil Mühendisliği için tıklayınız.

Tıp Fakültesi için tıklayınız.

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü için tıklayınız.

Uluslararası İlişkiler Bölümü için tıklayınız.

Yumurtalık MYO için tıklayınız.

Zootekni Bölümü için tıklayınız.